7 zalet posiadania domu ze stali

Domy ze stali są marzeniem większości miłośników innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Ten rodzaj konstrukcji jest szczególnie modny w krajach wysoko rozwiniętych, ale coraz śmielej wchodzi na obszary Polski, dlatego warto mieć rozeznanie w zakresie jego specyfiki i korzyści jakie można dzięki niemu osiągnąć. Prezentujemy zatem podstawowe zalety związane z posiadaniem stalowej konstrukcji mieszkaniowej.

Funkcjonalność budowy i użytkowania domów ze stali

Budowa, wykończenie i urządzenie domów wykonanych ze stali jest bardzo praktyczne z kilku podstawowych powodów, a mianowicie:

  • Krótkiego czasu budowy stalowej konstrukcji domu – realizacja zlecenia przez profesjonalne firmy budowlano-remontowe opiera się na budowie szkieletu w postaci montażu elementów łączonych na metalowe łączniki, przez co przebiega bardzo sprawnie i można ją zakończyć w niedługim (w porównaniu do jej murowanych odpowiedników) czasie,
  • Solidnego tworzywa stosowanego do budowy – użycie profili zimnogiętych wykonanych ze stali ocynkowanych ogniowo chroni powłokę zewnętrzną przed korozją i zapewnia dużą dokładność złożonych struktur,
  • Przestronności wnętrz – mniejsza grubość ścian zewnętrznych w porównaniu do domów murowanych pozwala zwiększyć mieszkalną powierzchnię użytkową (mimo takich samych wymiarów budynków z zewnątrz),
  • Wyboru oszczędnego rozwiązania – stosunkowo niskie koszty fundamentów i transportu materiałów budowlanych,
  • Łatwej modernizacji i rozbudowy – wszelkie przeróbki i remonty konstrukcji stalowych (np. dobudowa pomieszczenia gospodarczego czy wymiana instalacji) są stosunkowo proste i nie wymagają dużych nakładów pieniężnych.

Praktyczne wnętrza i solidne konstrukcje najlepiej jest oczywiście tworzyć z pomocą specjalistów, takich jak wykwalifikowana kadra pracowników firmy Stalovers, których wiedza i doświadczenie przekłada się na trwałe i żywotne konstrukcje ze stali.

Wyszukana estetyka domów ze stali z okolic Białegostoku

Domy ze stali na dobre zadomowiły się poza granicami kraju, ale w ostatnim czasie zyskują coraz więcej zwolenników także w Polsce. Dzieje się tak szczególnie na terenach miast rozwiniętych i wciąż rozwijających się pod względem infrastruktury, m.in. w Białymstoku.

Walory estetyczne tego rodzaju budynków wynikają przede wszystkim ze:

  • Stylowego designu stalowych budowli – przestrzeń między szkieletami można wypełnić wybranymi, według gustu i uznania, surowcami o wysokiej jakości materiale i staranności wykonania faktur,
  • Precyzji łączenia elementów składowych – co w efekcie przekłada się na zachowanie odpowiednich kątów między sufitami, ścianami i podłogą, dzięki czemu wykończenie wnętrza jest nie tylko proste, ale i finalnie bardzo ładne.

Białostocki Stalovers zwiększa estetykę wykonach budowli nie tylko przez wykorzystanie materiałów najlepszych na rynku producentów, ale i wyjątkowe dbanie o szczegóły, w postaci skrupulatnego wykonywania każdego zadania z obszaru budownictwa, czy czynności wykończeniowych.

Domy ze stali są więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie: krótki czas i atrakcyjne przedziały cenowe prac budowlanych oraz wysoką jakość tworzyw i przestronność wnętrz łatwych w modernizacji, a przy tym niezwykle stylowych i precyzyjnie stworzonych. Konstrukcje wykonane ze stalowych szkieletów wyróżniają wszystkie te cechy, stąd ich wciąż rosnąca popularność w Polsce i innych państwach europejskich.

W kolejnym tekście pokażemy, jak wybrać fachowców, którzy zbudują solidny dom ze stali gotowy do zamieszkania. Zachęcamy do lektury artykułu – Jak wybrać dobrą firmę do budowy domu ze stali pod klucz?

Menu