Dlaczego warto wybrać lokalną firmę budowlaną? 5 koronnych argumentów

Gdy podejmiemy decyzję o budowie własnego domu, chcielibyśmy, aby wybudował nam go ktoś, kto jest uznany i sprawdzony na rynku budowlanym, a przy tym w miarę przystępny cenowo. Zaczynamy więc pytać wśród znajomych i rodziny, czy nie mają kogoś godnego polecenia. Taki wywiad jest bardzo dobrym pierwszym ruchem, gdyż poza poleceniami otrzymujemy również ostrzeżenia, aby z tą, czy z inną firmą budowlaną nie współpracować. Najczęściej wszystkie opinie, które zbierzemy, będą dotyczyły firm lokalnych.

Budownictwo to dziedzina, gdzie możemy w ofertach przebierać jak w ulęgałkach. Sztuka jednak polega na tym, aby wybrać mądrze i w efekcie, w przyszłości, uniknąć niepotrzebnych nerwów przy budowaniu własnego domu.

Oto kilka powodów, dla których powinniśmy zaufać lokalnej firmie budowlanej:

  • stacjonarna siedziba firmy,
  • sprawdzalne referencje (możliwość obejrzenia ukończonych zleceń),
  • bezpośredni kontakt z wykonawcą w dowolnej chwili,
  • przyczynienie się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości,
  • znajomość lokalnego rynku przez wykonawcę.

Siedziba lokalnej firmy to nie biuro wirtualne

Przewaga firm lokalnych nad internetowymi jest na pewno taka, że zazwyczaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby zweryfikować wiarygodność przyszłego wykonawcy poprzez wizytę w jego głównej siedzibie. Co innego jest zbudować wizerunek przedsiębiorstwa w internecie, bardzo często za pomocą kupowanych w agencjach reklamowych zdjęć, a co innego zaprosić klienta do modnie i schludnie urządzonego biura, z kompetentną obsługą i miłą atmosferą.

Wiedza o tym, że wybrana firma budowlana nie tylko posiada wszelkie możliwe zgody na prowadzenie działalności, ale także dysponuje odpowiednim zapleczem biurowym, jest niezbędna.
W przypadku wyboru firmy lokalnej z łatwością można odwiedzić jej siedzibę natomiast w momencie zlecenia pracy komuś przez internet — odwiedziny nie są już takie oczywiste. Nie mówiąc o sytuacji, gdy wystąpią jakieś problemy z realizacją projektu i będzie trzeba spotkać się ze zleceniobiorcą, aby to wyjaśnić.

 

Możliwość obejrzenia ukończonych zleceń

Kiedy korzystasz z lokalnej firmy budowlanej, można z łatwością zdobyć wiarygodne opinie na temat wykonanych przez nią realizacji. Najczęstszym źródłem informacji jest rodzina, znajomi i sąsiedzi, ale również i internet, choć w tym przypadku zalecana jest duża ostrożność. Gdy decydujemy się na firmę lokalną, powinniśmy mieć możliwość obejrzenia wykonanych zleceń, a nawet poznania opinii właścicieli nowych domów. Ich informacje o terminowości, dokładności wykonania, fachowości czy też sposobach rozstrzygania ewentualnych sporów mogą być dla nas bezcenne.

Twarzą w twarz z wykonawcą

Kontakt bezpośredni z przedstawicielem firmy budowlanej jest niezwykle istotny. Dobra komunikacja jest ważna nie tylko przez telefon i e-mail. Budowa domu to bardzo indywidualny i spersonalizowany proces, a wiedza, że w przypadku wystąpienia jakichś problemów można jeszcze tego samego dnia spotkać się z kontrahentem, wnosi wiele spokoju i pewności w nasze przedsięwzięcie.

Współtworzymy lokalną społeczność

To, że mamy dobry kontakt z wykonawcą jest istotne dla naszego komfortu. Pamiętajmy jednak, że wybranie lokalnego przedsiębiorcy ma też inne — nie mniej ważne — znaczenie. Swoją decyzją przyczyniamy się do rozwoju całego naszego regionu — społeczności, w której egzystujemy. Część pieniędzy, które zapłacimy lokalnej firmie budowlanej, trafi w postaci podatków do wspólnej kasy regionalnej. Przyczyni się to do wzrostu środków na inne lokalne inwestycje — być może nową drogę przebiegającą w okolicy naszego domu.

Wiele problemów mamy „z głowy”

Lokalny przedsiębiorca, który podjął się budowy naszego domu, posiada zazwyczaj rozległe kontakty w branży, co przekłada się bezpośrednio na koszty realizacji. Wie u kogo kupić taniej dobry jakościowo cement czy cegłę. Poza tym nieobce są mu wszelkie regionalne przepisy budowlane. Ta wiedza niejednokrotnie pozwala uniknąć kosztownych błędów, a jednocześnie przyśpiesza cały proces realizacji.

Podsumowując: wynajęcie firmy do budowy wymarzonego domu nie musi być problemem. Pamiętajmy, tylko aby zaufać sprawdzonym lokalnym kontrahentom. A jeśli właśnie szukasz doświadczonego zespołu, zadzwoń do STALOVERS pod numer +48 510 059 996 i umów się na spotkanie. Różnice pomiędzy kolejnymi naszymi realizacjami, to przy pełnym poświęceniu się wykonaniu zlecenia — pedantyczna dbałość o szczegóły. Dlatego właśnie wszystkim klientom poświęcamy należną uwagę, po to, aby jak najlepiej móc zrealizować powierzone nam projekty.

Menu