Budowa domów

Firma Stalovers zajmuje się budową domów w Białymstoku. Oferujemy najwyższej jakości konstrukcje stalowe dla domów jednorodzinnych. Konstrukcja stalowa to nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących sobie funkcjonalność w przystępnej cenie. Przeprowadzamy również budowę pod klucz. Przy minimum formalności oddamy w Twoje ręce dom gotowy do wprowadzenia się.

Domy o konstrukcji stalowej – nowocześnie i praktycznie

Domy o stalowej konstrukcji zapewniają duże możliwości w kształtowaniu formy obiektu. Przekonanie o rzekomym lepszym standardzie domów z cegły lub betonu wynika głównie z tradycji i przywiązania do tego rodzaju budownictwa. Myśląc pragmatycznie, dom ze stali daje nam wiele możliwości, jakich nie może zaoferować konstrukcja murowana. Przede wszystkim, murowane prefabrykaty mają ograniczone wymiary. Nie mogą być dłuższe niż 9 metrów, wyższe niż 3,65 metra i cięższe niż 8 ton. Lekka konstrukcja stalowa nie niesie za sobą takich ograniczeń, a ponadto umożliwia budowę domów na gruntach o małej nośności.

Przy budowie obiektów z cegły bądź betonu, na plac budowy musi wjechać 40 tonowy dźwig, co wymaga wytrzymałego gruntu. W przypadku użycia lekkich konstrukcji stalowych problem ten zostaje wyeliminowany.

Swoboda w doborze elewacji przy budowie domów

Zaletą budownictwa szkieletowego jest to, że możemy wybrać dowolny materiał na elewację domu. Do najpopularniejszych wykończeń należą kamień i płytki. Inwestorzy chętnie wybierają także płyty drewniane, metalowe oraz licówkę i klinkier. Ostatnim krzykiem mody jest łączenie różnych faktur – drewna z kamieniem, granitu z metalem czy stali z czystym szkłem. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Budując dom w systemie szkieletowym bardzo ważne jest zabezpieczenie konstrukcji przed powstaniem tzw. „mostków termicznych”. Mostki termiczne to nic innego jak fragment przegrody zewnętrznej budynku cechujący się znacznie gorszą izolacyjnością termiczną niż pozostałe elementy konstrukcji. W celu zabezpieczenia budynku przed tym zjawiskiem, konstrukcję ścian wypełnia się styropianem lub wełną mineralną. Można też wykonać izolację z pianki poliuretanowej metodą natryskową. Tym sposobem wewnątrz ściany powstanie szczelna warstwa uniemożliwiająca przepływ powietrza, ale pozwalająca na odprowadzanie wilgoci z wnętrza domu.

Stalovers oferuje solidne i niedrogie rozwiązania na lata. Jesteśmy godną zaufania firmą, szybko i efektywnie realizujemy projekty. Z nami wprowadzisz się do swojego wymarzonego domu w czasie znacznie krótszym, niż wymagałoby tego tradycyjne budownictwo.

Sprawdź również : Budowa domu Podlaskie