5 zalet kupna domu w stanie surowym zamkniętym

Budynek z pokryciem dachowym połączonym z obróbkami blacharskimi, zamontowanymi rynnami, drzwiami i oknami to wyznaczniki domu w stanie surowym zamkniętym. Podpowiadamy jakie są zalety zakupu domu na takim etapie budowlano-wykończeniowym.

Ochrona przed zmiennymi warunkami pogodowymi

Opady deszczu, gradu czy śniegu oraz wilgoć z jaką mają kontakt elementy konstrukcji budowlanej przed zamontowaniem dachu, okien, drzwi i spływów rynnowych nie jest dla nich korzystna oraz nie sprzyja realizacji dalszych prac, które muszą być przerywane przez niewygodne warunki pogodowe. Oddanie budynku do użytku może zatem stanowczo odsunąć się w czasie, szczególnie jeśli zaplanowano je na okres jesienno-zimowy. Kiedy dom osiągnie już stan surowego zamknięcia nie ma natomiast potrzeby przerywania prac i zabezpieczania budynku folią nawet podczas wzmożonych opadów. Prace mogą być zatem wykonywane zgodnie z ustalonymi terminami.

Rozłożone w czasie koszty wykończenia budynku

Po osiągnięciu stanu surowego, pozostaje jedynie wykończyć i zaaranżować przestrzeń według własnych upodobań. Co ważne, możemy to wykonywać stopniowo, w czasie na jaki pozwalają nasze możliwości finansowe. Nie musimy bowiem skrupulatnie urządzać wszystkich pomieszczeń, aby wprowadzić się do nowego domu. Wystarczą podstawowe sprzęty we wnętrzach, z których korzysta się na co dzień.

Warunki umowy dostosowane do potrzeb

W surowym stanie zamkniętym dom posiada zadaszenie przewidziane w projekcie, jednak szczegółowe prace (np. ocieplenie dachu czy wykonanie podbitki dachowej) ustala się z wykonawcą indywidualnie. Przed zakupem budynku można wynegocjować warunki, na jakich nam zależy i atrakcyjne ceny.

Stalovers.pl w Białymstoku umożliwia nabycie domów w stanie surowym zamkniętym, które obejmują zakończenie prac na poziomie jaki odpowiada potrzebom i oczekiwaniom Klientów. Jeśli zależy nam na realizacji wybranych elementów etapu wykończeniowego wystarczy przedstawić te uściślenia na rozmowie organizacyjnej przed podpisaniem umowy, a pracownicy firmy znajdą ofertę, która będzie najbardziej korzysta pod względem zakresu wykonanych czynności i ich kosztów.

Skuteczna ochrona antywłamaniowa

Solidne drzwi zamykane na klucz oraz szczelne okna są ważnymi elementami, które zapewniają bezpieczeństwo nawet ogrodzonych posiadłości. Mieszkańcy białostockich osiedli cenią zakup domów w opcji surowego zamknięcia również z tego względu, że jest to utrudnienie w dostaniu się do ich wnętrza nieproszonym gościom (np. osób bezdomnych czy tzw. trudnej młodzieży).

Prace wykończeniowe – oczekiwany momentem poprzedzający przeprowadzkę

Kupno budynku, w którym można już swobodnie zająć się poszukiwaniem inspiracji wnętrzarskich i aranżacyjnych, przynosi wiele radości i satysfakcji przyszłym mieszkańcom. W przypadku stawiania domu od podstaw lub zleceniu nadzoru nad takimi pracami profesjonalnej firmie budowlano-remontowej, takiej jak Stalovers, etap ten wymaga czasu. Jeśli natomiast wszystkie podstawowe zadania zostały już ukończone, pole do popisu mają nasza wyobraźnia, pomysłowość, zmysł dekoratorski i gusta stylizacyjne.

Zakup domu w stanie surowym zamkniętym wiąże się zatem z wieloma zaletami, m.in.: ochroną budynku przed zmiennymi warunkami pogodowymi i włamaniami, rozłożeniem w czasie całkowitych kosztów inwestycji poprzedzającej przeprowadzkę, możliwością zoptymalizowania warunków umowy zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz sprawnym przystąpieniem do planowania i realizacji prac wykończeniowych. Znalezienie oferty uwzględniającej wszystkie te elementy gwarantuje satysfakcję i spełnienie marzeń o idealnym domu dopasowanym do naszych oczekiwań i preferencji.

Wszystkich miłośników stylowych wnętrz zapraszamy do lektury kolejnego tekstu na naszym blogu – Jak urządzić dom ze stali – praktyczne porady.

Menu