5 korzyści z kupna domu w stanie surowym otwartym

Stan surowy otwarty odnosi się do budynku, który posiada ściany nośne, kominy, strop, schody wewnętrzne, więźbę i pokrycie dachu, ale brakuje w nim jeszcze drzwi, ścian działowych, okien i pozostałego wyposażenia. Podpowiadamy, jakie zalety ma kupno domu na takim etapie budowy.

Mieszkańcy uzupełnieniem domu w stanie surowym otwartym w Białymstoku

Zakup domu po zakończonym etapie otwartego stanu surowego budowy jest korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób kreatywnych i posiadających zmysł architektoniczno-aranżacyjny. Mogą one bowiem zadecydować o:

  1. Dowolnym wyborze producentów pozostałego sprzętu i wyposażenia – podczas gdy decydując się np. na budynek „pod klucz” wstępne ustalenia z usługodawcą często uwzględniają jedynie wybór między zaprzyjaźnionymi z firmą budowlano-remontową producentami, którzy niekoniecznie muszą odpowiadać indywidualnym preferencjom Klientów.
  2. Dłuższym czasie na podjęcie szczegółowych decyzji aranżacyjnych – budowa domu do etapu otwartego stanu surowego daje dobry ogląd i rozeznanie w planowanych efektach końcowych, dzięki czemu po obserwacji poczynionych postępów budowlanych można na spokojnie i bez pośpiechu rozplanować np. rozlokowanie i wielkość pomieszczeń.
  3. Dopasowaniu pomysłów na stylizację wnętrz do efektów poczynionych prac – obserwacja odzwierciedlenia projektów w rzeczywistości pozwala na łatwiejsze określenie, w jakiej stylistyce chcemy zaaranżować wystrój każdego wnętrza (w oparciu o takie szczegóły jak np. nasłonecznienie poszczególnych partii domu).

Białostocka firma Stalovers uwzględnia wszystkie życzenia Klientów, aby wykończyć dom zgodnie z ich pomysłami i marzeniami. Profesjonalnie wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy chętnie służą pomocą i doradztwem także tym z osób, które nie mają jasno sprecyzowanych preferencji aranżacyjnych.

Względy praktyczne zwiększające komfort i bezpieczeństwo

Budowa lub zakup domu jest poważną inwestycją, która w zdecydowany sposób wpływa na rodzinny budżet. Klienci, którzy wybierają opcję budynku w stanie surowym otwartym, zyskują praktyczne korzyści w postaci:

  1. Rozłożenia kosztów inwestycji w czasie – kupno lub budowa pod klucz wymaga o wiele większych nakładów finansowych, które trzeba uzbierać w krótkim czasie, pozbawiając się często bezpiecznego zaplecza jakim są pieniądze odłożone na koncie bankowym lub lokacie na tzw. czarną godzinę. Stan surowy otwarty nie musi być wykończony natychmiastowo, co daje możliwości ponownego nagromadzenia potrzebnych funduszy.
  2. Możliwości łatwego wprowadzenia udogodnień zwiększających funkcjonalność domu – po analizie rzeczywistego wyglądu wnętrza można zadecydować o wprowadzeniu dodatkowych, wcześniej niezaplanowanych elementów zwiększających jego funkcjonalność (np. zabudowy wnękowej).

Pracownicy firmy Stalovers proponują usługi w atrakcyjnych przedziałach cenowych oraz umożliwiają rozszerzenie usług, z których Klienci chcą skorzystać zarówno przed, w trakcie jak i po zakończeniu realizacji wstępnie ustalonych prac. Daje to możliwość dowolnego zwiększenia obszaru planowanej współpracy.

Korzyści z kupna domu w stanie surowym otwartym są więc widoczne przede wszystkim w zakresie dowolnego uzupełniania i zmieniania wstępnych planów zagospodarowania przestrzeni w wybranej stylizacji, wyboru materiałów wykończeniowych dowolnego producenta, bezpiecznego i komfortowego rozłożenia kosztów inwestycji całkowitej (uwzględniającej wykończenie i wyposażenie budynku) oraz dodatkowego czasu na wprowadzenie do wnętrz funkcjonalnych udogodnień. W efekcie możemy stworzyć prawdziwie wymarzony dom z dopracowaniem każdych detali w jego aranżacji.

Zainteresowanych tematyką budowy lub kupna domu zapraszamy do przeczytania kolejnego tekstu na naszym blogu – 5 zalet kupna domu w stanie surowym zamkniętym.

Menu