Stany surowe otwarte

Nowoczesny dom jednorodzinny to marzenie większości rodzin. Nie musi ono jednak należeć do gatunku nierzeczywistych, jeśli weźmiemy pod uwagę budownictwo szkieletowe. Nasze stany surowe otwarte Białystok wzbogaciły już o podwaliny pod niejeden unikatowy budynek w zaskakująco korzystnej cenie.

Dlaczego stal?

Moda na nowoczesne, lekkie budownictwo przywędrowała do nas z Zachodu, gdzie domy szkieletowe od lat cieszą się rosnącą popularnością. O ile w przykładowych Stanach Zjednoczonych większość budynków tworzy się jednak na bazie drewna, my optujemy za trwalszymi stalowymi konstrukcjami, które zapewniają długowieczność i znacznie większy poziom bezpieczeństwa.

Etap stanu surowego otwartego dla domów o konstrukcji szkieletowej można osiągnąć pięciokrotnie szybciej niż dzieje się to w przypadku klasycznych domów murowanych. Pociąga to za sobą oczywiście znaczące zmniejszenie kosztów samych usług budowlanych. Również sprawa poszycia jest zależna wyłącznie od zasobności portfela Klienta, ponieważ stalowy szkielet pozwala na zastosowanie praktycznie dowolnych materiałów.

dom ze stali w stanie surowym otwartym

Stan surowy otwarty – proces wykonawczy

Bazując na indywidualnych preferencjach, w pierwszej kolejności opracowujemy plan budowy. Po zyskaniu jego akceptacji, przystępujemy do wyrównywania działki i kładzenia fundamentów. Jest to najbardziej czasochłonny moment całej realizacji, który wymaga niestety korzystnych warunków pogodowych. Wszystkie pozostałe prace mogą zostać przeprowadzone nawet przy ujemnych temperaturach.

Następnie wznosimy lekką stalową konstrukcję modułową, którą obudowujemy płytami wielowarstwowymi, drewnianymi, cegłami lub innym, wybranym przez Klienta materiałem. Stawiamy ściany wewnętrzne, montujemy stropy, konstrukcję dachową i ciągi kominowe. Wyposażamy też obiekt w balkony oraz schody, o ile na późniejszym etapie budowy nie mają one zostać wykonane z bardziej wymyślnych materiałów.

Budownictwo w wykonaniu Stalovers

Regularne zamówienia na domy w stanie surowym otwartym w Białymstoku są w zasadzie normą. Nie niosą one wraz z sobą dużych kosztów i pozwalają na uzyskanie podstaw niezbędnych do podjęcia dalszych prac. Świadcząc szeroki zakres usług budowlanych, realizujemy również pozostałe etapy, aż do stanu pod klucz. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli przyjemność zająć się i Twoim projektem domu w stanie surowym otwartym!