Gwarancja wysokiej jakości – profesjonalne firmy budowlane

Kupno nowego domu to poważna inwestycja, która niesie ze sobą spore wydatki. Ich dużą częścią jest kompleksowe wyposażenie domu, by był on gotowy na przyjęcie domowników. By zminimalizować koszty związane z ostatnim etapem budowy, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Firmy budowlane, jak i developerzy chętnie realizują takie zlecenia.

Budowa domu pod klucz, czyli alternatywa godna uwagi

Decydując się na zakup nowego domu, należy rozważyć wiele czynników:

  • lokalizacja;
  • infrastruktura – szkoły, dojazd, sklepy;
  • developer – oczywiste, że chcemy wybrać jak najlepszego;
  • warunki cenowe – jeden z ważniejszych elementów decydujących o zakupie.

Ważna jest także decyzja, w jakim stanie developer ma oddać nam dom do dyspozycji. Większość kupujących decyduje się na tak zwany stan developerski, a potem własnymi siłami wykańcza swój wymarzony dom. Warto jednak pamiętać, że najlepsi developerzy to także firmy budowlane, które mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem w pracach wykończeniowych. Jeżeli skorzystamy z opcji budowy domu pod klucz oferowanej przez naszego wykonawcę – to zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

Firmy budowlane – wygoda i oszczędność

Już niemal następnego dnia po zakończeniu prac przez developera możemy się wprowadzać. Firmy budowlane specjalizujące się w kompleksowym wykańczaniu domów zajmują się:

  • montażem drzwi i okien,
  • białym montażem,
  • kładzeniem podłóg,
  • wykańczaniem pomieszczeń – malowanie, tynkowanie,
  • a nawet w niektórych przypadkach umeblowaniem.

Wszelkie prace są udokumentowane, objęte gwarancją oraz wykonywane przez profesjonalistów. Nie musimy zajmować się poszukiwaniem ekipy, zakupem materiałów oraz pilnowaniem terminów. To wszystko stanowi obowiązki developera.

Teoretycznie koszt takiego domu jest wyższy o około 20%, jednak pamiętajmy, że duży developer ma możliwość negocjacji cen w hurtowaniach oraz u dostawców materiałów budowlanych, dlatego ostateczny koszt może być niższy.

Jedną z firm developerskich, która dla swoich klientów przygotowała możliwość budowy domu pod klucz, jest mieszcząca się w Białymstoku firma Stalovers. Oferuje ona usługi na wysokim poziomie, warto sprawdzić jak firma ta może pomóc na naszej budowie.

Decydując się na taki rodzaj współpracy z developerem, możemy liczyć, że zatrudnione przez niego firmy budowlane, będą korzystać z wysokiej jakości materiałów, pracować sumiennie i zagwarantują usługi na wysokim poziomie.

Firmy budowlane stworzą dla nas niepowtarzalny dom

Drugą możliwością poza budową domu pod klucz jest samodzielne wynajęcie firmy budowlanej. Takie rozwiązanie daje nam możliwość zaplanowania każdego szczegółu, wyboru materiałów oraz dokładnego kontrolowania co dzieje się na placu budowy. Dzięki temu dom w stu procentach będzie odzwierciedleniem naszych planów. Budowa potrwa co prawda dłużej, jednak będziemy mieli pełną kontrolę nad budżetem czy używanymi materiałami. To do nas będzie należała ostateczna decyzja o wyglądzie i szczegółach technicznych budowanego domu.

Firmy budowlane chętnie podejmują się takich zleceń, wiele nawet specjalizuje się w pracach wykończeniowych. Wspominania firma Stalovers także podejmuje się tego rodzaju prac u klientów, którzy np. zaczęli budowę sposobem gospodarczym, a teraz zdecydowali się na znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Takie rozwiązanie to wybór dla osób, które cenią sobie indywidualne podejście i poszukują niecodziennych rozwiązań.

Po dokonaniu dokładnych obliczeń może się okazać, iż budowa domu pod klucz przez developera, jak i zatrudnienie firmy budowlanej stwarzają koszy na podobnym poziomie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować koszty, nasze możliwości finansowe oraz oczekiwania.