Na czym polega budowa domu ze stali pod klucz – charakterystyka usługi

Zakup wykończonego mieszkania jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród mieszkańców państw europejskich. W Polsce, mimo iż ten trend dopiero się rozwija, już zyskał wielu zwolenników, choć nadal nie wszyscy wiedzą jeszcze, na czym dokładnie polega usługa zwana budową domu ze stali pod klucz. Wyjaśniamy więc precyzyjnie, czym jest i jakie są jej rodzaje.

Istota i korzyści z budowy domu ze stali pod klucz na terenie Białegostoku

Stalowa konstrukcja szkieletowa domu w standardzie „pod klucz” oznacza lokal gotowy do zamieszkania. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że jego właściciel nie musi już ponosić niemal żadnych kosztów, aby w nim zamieszkać.

Najczęściej wystarczy jedynie umeblować poszczególne pomieszczenia, aby stały się w pełni funkcjonalne. Bywa także, że szafy wnękowe, umeblowanie kuchni oraz łazienka, a także wszystkie podłogi i ściany są już wykończone i nie potrzebują żadnej dodatkowej pracy ani organizacji funduszy.

To bardzo wygodne rozwiązanie, które wybiera wielu białostoczan, ponieważ mogą dzięki niemu zaoszczędzić:

  • czas (na szukanie zleceniobiorców o wąskiej specjalizacji i ustalanie z nimi szczegółów prac, przygotowywanie projektów, wybór i zakup materiałów),
  • pieniądze (przy korzystaniu z kompleksowych usług firmy często dają atrakcyjne upusty cenowe Klientom)
  • oraz zyskać komfort wynikający z załatwiania wszelkich formalności z jednym usługodawcą, który przyjmuje na siebie obowiązek nadzorowania pracy poszczególnych ekip budowlanych i wykończeniowych.

Doświadczenie i profesjonalizm białostockiej firmy Stalovers umożliwia zawarcie umów na jasnych zasadach, fachowe doradztwo i najlepszą na rynku jakość materiałów i usług. Klienci chwalą sobie warunki współpracy i ich atrakcyjne przedziały cenowe.

Różnice w zakresie usług

Najczęściej spotkać się można z ofertami budowy domów ze stali pod klucz w dwóch lub trzech wariantach, a mianowicie w wersji podstawowej, rozszerzonej i/lub premium. Różnią się one głównie zakresem usług, jakie są w ich ramach świadczone, i jakością użytych podczas prac materiałów.

Przykładowo, wybierając opcję podstawową, podłogi zostają zwykle wykończone panelami o niewygórowanych cenach, natomiast przy wersji premium ich miejsce zajmuje parkiet, czy drewniane deski podłogowe. Szafy wnękowe w usługach elementarnych zwykle nie pojawiają się w ogóle, natomiast w najbardziej zaawansowanych (a przy tym tez najdroższych) znajdują się w wyposażeniu domu.

Podobnie przedstawia się sytuacja z innymi elementami wykończenia. Dobrze jest zapytać przedstawicieli przedsiębiorstwa, na którego usługi się zdecydowaliśmy, czym różnią się oferowane przez nich warianty prac. Często jest bowiem tak, że prezentują się one inaczej (pod względem zakresu świadczeń i ich kosztów) niż u konkurencji. Dzięki temu możemy wybrać optymalne rozwiązanie dla naszych potrzeb.

Stalovers charakteryzuje indywidualne podejście do każdego Klienta. Możemy zatem nakreślić wstępnie, co chcemy osiągnąć, a wszelkie działania zostaną podporządkowane naszym potrzebom i oczekiwaniom, aby efekt końcowy był całkowicie satysfakcjonujący.

Budowa domu ze stali pod klucz polega więc przede wszystkim na tym, że dostajemy lokal, którego stan pozwala na jego natychmiastowe zamieszkanie. To rozwiązanie niezwykle wygodne, pozwalające oszczędzić czas i pieniądze, które różni się w zależności od wybranej wersji i oferty jaką prezentują poszczególne firmy.

Jeśli zastanawiasz się nad ofertami firm budowlanych w poszukiwaniu korzystnych usług, zapraszamy do lektury innego tekstu na naszym blogu – Kiedy warto zdecydować się na budowę domu ze stali pod klucz.

 

Menu