Domy szkieletowe

Technologia budowy w systemie stalowym polega na wznoszeniu domów opartych na szkieletowej konstrukcji ścian, stropów i dachu. Zdobywające coraz większą popularność w Białymstoku domy szkieletowe są szybsze i tańsze w montażu niż ich murowane odpowiedniki. Choć w Polsce dopiero wzbudzają zainteresowanie, warto poznać ich liczne walory i zdecydować się właśnie na ten rodzaj konstrukcji.

Domy szkieletowe – na każdą kieszeń

Mitem dotyczącym konstrukcji stalowych jest ich wysoka cena. Faktycznie, jeszcze niedawno cenniki domów szkieletowych uwzględniały sumy, które nie każdy był w stanie pokryć. Jakkolwiek, wraz z upowszechnieniem się konstrukcji stalowych w Polsce, ich ceny znacznie spadły, dzięki czemu budowa w tym systemie stała się szerzej dostępna.

Cena domu stalowego zależy od wielkości obiektu i skomplikowania projektu, dlatego jest podawana indywidualnie przy każdym zamówieniu. Oszczędności płynące z domu szkieletowego są widoczne nie tylko w procesie budowy, ale także podczas jego eksploatacji.

Koszt ogrzania domu o konstrukcji stalowej może być do 2/3 niższy niż domu z cegły czy betonu. Praktycznym rozwiązaniem grzewczym dla domów stalowych jest zamontowanie mat na podczerwień. Można je zamontować w podłodze, na ścianie lub suficie. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w domu, a także pieniądze z domowego budżetu.

Nowoczesny system produkcji

Wszystkie projekty domów szkieletowych są generowane komputerowo. Zapewnia to precyzyjne wycięcie i wygięcie profili dla konkretnego zamówienia. Każdy profil jest wyposażony w otwory umożliwiające poprowadzenie instalacji wewnętrznych.

Wykorzystanie stali sprawia, że budynku nie trzeba impregnować chemicznie, tak jak konstrukcji drewnianych, gdyż stal jest odporna na grzyby. Technologia budowy w systemie szkieletowym umożliwia otrzymanie mniejszego przekroju ściany, dzięki czemu zyskujemy dodatkową powierzchnię użytkową przy jednoczesnej większej izolacyjności termicznej. Elementy konstrukcyjne stanowią wraz z dachem jedną całość, stąd budynki stalowe są odporne na gwałtowne warunki atmosferyczne, takie jak wichury, huragany czy tsunami.

Domy szkieletowe to innowacyjne rozwiązanie, teraz dostępne także w Polsce. Budując dom w oparciu o konstrukcję stalową, zapewniasz sobie i swojej rodzinie spokój oraz bezpieczeństwo na lata.