Budowa hal i magazynów

Firma Stalovers oferuje nowoczesne, lekkie konstrukcje szkieletowe, które idealnie sprawdzają się przy budowie hal czy magazynów w Białymstoku. Do budowy obiektów o konstrukcji szkieletowej używamy niezawodnej stali. Budownictwo w tym systemie jest szybkie i oszczędne, o czym już dawno przekonali się mieszkańcy Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Konstrukcje stalowe – szybciej i efektywniej

Powodem niesłabnącej popularności konstrukcji stalowych są ich praktyczne właściwości, takie jak wytrzymałość, łatwość montażu i ekonomiczność. Cechy te czynią ze stali doskonały materiał budowlany do wykorzystania przy wznoszeniu hal i magazynów. W zależności od stopnia skomplikowania projektu i wielkości planowanego obiektu, budowę hali lub magazynu możemy ukończyć nawet w kilka miesięcy – w czasie, który w tradycyjnym budownictwie zajęłoby samo osuszenie elementów konstrukcyjnych. Otrzymane przy użyciu konstrukcji szkieletowej budynki odznaczają się wysoką jakością i są odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

Projektowanie hal i magazynów w Białymstoku i nie tylko

Zanim rozpoczniemy budowę, sporządzamy projekt budynku i przygotowujemy dokumentację budowlaną. Już na tym etapie rozpoczynamy współpracę z inwestorem, dopasowując wymiary obiektu do indywidualnych preferencji Klienta oraz rodzaju i ilości produktów, jakie mają być składowane. W trakcie pracy nieustannie stosujemy się do przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Z nami uzyskasz:

  • ergonomiczny układ konstrukcyjny,
  • trwałość i bezusterkowość konstrukcji,
  • optymalne zagospodarowanie dostępnej powierzchni działki,
  • wydajne urządzenie hali,
  • indywidualny dobór wymiarów hali.

Podczas procesu projektowania oraz w trakcie montażu budynków zawsze stosujemy się do zapisów prawa budowlanego, warunków technicznych, norm przedmiotowych oraz przepisów odrębnych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego. Dobieramy odpowiednią instalację przeciwpożarową oraz zabezpieczamy konstrukcję nośną przed niekorzystnym wpływem temperatury.

Montaż magazynów w ramach usług budowlanych

Pomieszczenia magazynowe są zazwyczaj konstrukcjami powtarzalnymi o dużych rozpiętościach ram. Tego rodzaju obiekty wznosimy, scalając ze sobą pojedyncze części konstrukcji, począwszy od fundamentów, poprzez słupy, dźwigary, a na płatwiach kończąc. W następnej kolejności montujemy obudowę i dach magazynu oraz wszelkie pomieszczenia i przegrody wewnętrzne. Jeśli hala magazynowa ma większą powierzchnię i cechuje się dużą powtarzalnością, bierzemy pod uwagę montaż najbardziej wydajną metodą potokową, która polega na urządzeniu linii produkcyjnej z elementami poruszającymi się na torach wzdłuż konstrukcji hali głównej.

Współpraca ze Stalovers to gwarancja satysfakcji na lata. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem, a zadowolenie Klientów jest dla nas priorytetem. Zapraszamy do kontaktu.