Domy energooszczędne

Wznoszone przez nas w Białymstoku domy pasywne wykorzystują szereg rozwiązań, które znacząco minimalizują koszty eksploatacji. Ich zapotrzebowanie na energię bywa nawet ośmiokrotnie niższe niż w domach tradycyjnych, a dodatkowo są one ekologiczne i ergonomiczne. Czy nie warto pomyśleć zatem o zmianie stylu życia?

Domy ekologiczne – innowacyjny sposób poboru energii

Budowane przez Stalovers domy energooszczędne, Białystok zna nie od dziś. Cechują się one zwiększonymi zyskami energetycznymi i ograniczonymi stratami ciepła. Wynika to z zastosowania przegród o wysokich parametrach izolacyjnych, co w praktyce oznacza niską przenikalność cieplną.

Białostockie domy pasywne nie wymagają żadnych dodatkowych instalacji dla pobierania energii słonecznej. Ograniczenie zapotrzebowania na ciepło jest w nich zazwyczaj na tyle duże, że można zrezygnować z tradycyjnego systemu grzewczego, przykładowo na rzecz ogrzewania podłogowego lub wentylacyjnego. W polskim klimacie będzie ono w zupełności wystarczające dla zachowania pożądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń domu ciepłego.

 

dom energooszczędny
Dom energooszczędny

Ergonomiczne konstrukcje – plan pomieszczeń

Wznoszone przez nas w Białymstoku domy energooszczędne charakteryzują się wszystkimi właściwościami, jakie powinien posiadać obiekt pasywny. Oznacza to w pierwszej kolejności budowę na planie prostokąta, z zachowaniem prostoty architektury. Stosujemy dwuspadowe dachy, zwykle z pominięciem drogich wykuszy i lukarn. Dzięki tym ograniczeniom, budynek zyskuje na funkcjonalności i jest tańszy w budowie.

Poszczególne strefy domu są szczegółowo rozplanowane, aby jak najefektywniej wykorzystać naturalną energię słoneczną. Z tego powodu strefę wejściową lokujemy od strony północnej i uzupełniamy pomieszczeniami z niewielką liczbą okien, takimi jak spiżarnia, łazienka czy kotłownia. Strefę dzienną, uwzględniającą pomieszczenia o większej liczbie przeszkleń, sytuujemy natomiast od strony południowej. Zapewnia to optymalne nasłonecznienie pokoi i generuje zysk ciepła.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz proekologicznych koncepcji, nasze domy pasywne Białystok podbiły już dawno. Jeśli Tobie również leży na względzie ochrona środowiska, a zarazem ograniczenie kosztów eksploatacji własnego lokum, postaw na ofertę domów energooszczędnych spod znaku Stalovers!