Wśród nowoczesnych hal produkcyjnych coraz trudniej spotkać obiekty murowane. Te ostatnie to zazwyczaj stare budynki przemysłowe, zaadaptowane na potrzeby nowej działalności. Jeśli chodzi z kolei o współczesne budownictwo, zdecydowanie dominuje stal i konstrukcje szkieletowe. Dlaczego? Już tłumaczymy.

Hale produkcyjne XXI w.

Nowoczesne hale przeznaczone produkcji to najczęściej obiekty wielkopowierzchniowe, składające się z kilku naw. Wewnątrz, prócz części przemysłowej, może znajdować się też przestrzeń socjalna oraz biurowa, choć nierzadko jest ona przeniesiona poza obręb fabryki. Konstrukcja budynku oparta jest na szkielecie stalowym, obudowanym płytami warstwowymi. Dach – jedno-, dwu- lub wielospadowy – również pokrywają płyty blaszane z izolacją przeciwwodną. Hale produkcyjne są dodatkowo zabezpieczane pod kątem termoizolacji, aby ograniczyć wydatki związane regulacją temperaturową.

Wyposażenie stalowych hal produkcyjnych w niczym nie różni się od wyposażenia standardowych obiektów murowanych. Niemniej montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i gazowych oraz wszystkich elementów użytkowych jest tutaj znacznie mniej kłopotliwy z powodu właściwości głównego surowca.

hala produkcyjna skonstruowana ze stali

Cena ma znaczenie

Stalowe hale produkcyjne to jednak nie tylko nowoczesna konstrukcja i łatwość modyfikacji. To również niskie koszty budowy. Wszystkie komponenty zastosowane w jej trakcie są przygotowane odpowiednio wcześniej i, z racji swej niewielkiej wagi, montowane przy użyciu lekkiego sprzętu budowlanego. Położenie dźwigarów, blachownic bądź płatew jest zawsze w pełni zgodne z pierwotnymi planami, ponieważ stal pozwala na wysoce precyzyjną obróbkę. Tym samym, czas trwania prac dla obiektów średniej wielkości zawiera się zazwyczaj w okresie nie przekraczającym trzech miesięcy.

Obiekty produkcyjne wykonane na bazie konstrukcji szkieletowych kosztują więc dużo mniej od swych murowanych odpowiedników nie tylko ze względu na specyfikę zastosowanych materiałów, ale także ze względu na czas prac budowlanych.

Hale od Stalovers

Mając na uwadze dobro własnych interesów, z całą pewnością powinieneś rozważyć inwestycję w nowoczesną halę produkcyjną. Jeśli chodzi z kolei o wybór konkretnego oferenta, niewielu jest nam w stanie dorównać w dziedzinie wznoszenia konstrukcji stalowych. Mamy za sobą lata doświadczeń, poparte wieloma udanymi realizacjami, m.in. na terenie Białegostoku i okolic. Możesz się z nami skontaktować drogą telefoniczną, elektroniczną lub bezpośrednią, odwiedzając po prostu naszą siedzibę. Liczymy, że to właśnie nam powierzysz misję wykonania swojej hali fabrycznej!